Drobečková navigace

Úvod > Krmení a dobroty

Krmení a dobroty

 

SENO a TRÁVA

Seno pro morčátka si sušíme sami na louce před domem. Takže opravdu poctivě posekat, obracet, hrabat a tahat ručně na půdu :-D Každý rok mají naši chlupáči tedy čerstvé, krásně zelené a voňavé seno :) Se sušením nám pomáhá celá rodina, za což jim chci moc a moc poděkovat :) Seno krmíme hlavně v zimě, přes léto morčátkům dopřáváme co nejvíce trávy a seno jen na dokrmení. Jelikož bydlíme na vesnici, trávy máme k dispozici opravdu hodně a tak každý den trháme minimálně 3 kbelíky :)

seno4.jpgseno2.jpg

 

OVOCE a ZELENINA

Přes léto krmíme také ze zahrady vlastní okurky, papriky, rajčata, salát, jablka, hrušky, švestky a v menším množství i třešně. Máme možnost i cuketu, ale tu naši morčouni prostě odmítají :) V letních měsících zeleninu tedy moc nekupujeme, protože máme vlastní. Dokupujeme jen příležitostně celer, zelí, ledový salát nebo mrkev na chuť. Morčátkům, co jezdí na výstavy, nedáváme zeleninu, která barví a nejde to smýt - což je mrkev, červená paprika, někdy ani rajče. Ti dostávají až po výstavě nebo jim dáváme jiné druhy zeleniny.

 

GRANULE a MLSKY

Jako doplněk k zelenině a senu dáváme morčíkům granule či musli. Kupujeme granule Berkel či Biostan určené přímo pro morčíky s vysokým obsahem vit. C. V současné době dostávají také musli od značky Spillers určené přímo pro morčata s přídavkem vit. C. (to jim opravdu moc chutná). Kupujeme také různé druhy koňského musli - značky Hartog Balance a Energy´s. Ať dáváme musli nebo granule, tak přidáváme do mističek ovesné vločky a občas i kukuřičné či hrachové vločky. 

Když jsme měli méně morčíků, krmili jsme také granule Genesis, která naše morčátka opravdu milují. Nyní při takovém počtu hladových krků, které máme doma, by jste to už neutáhli. Proto Genesis kupujeme občas jako dobrotu do mističky a zpestření jídelníčku.

Další mlsky, které morčíkům dopřáváme jsou vojtěšková kolečka různých druhů, nejčastěji od firmy Vitakraft. Sušíme si na zimu jablka a mrkev, kterou taky podáváme jako dobroty mlsným jazýčkům :) Nasušené máme také třešňové listí, kontryhel, sedmikrásky.Někdy koupíme i sušené bylinky od firmy JR Farm.