Drobečková navigace

Úvod > Bydlení/Living

Bydlení našich morčecích kamarádů 

Dlouho jsem přemýšlela, zda mám morčátka umístit do venkovních ubikací (králikárny či venkovní morčatárny) nebo domů.

 Nakonec mi to nedalo a morčátka máme doma. Ráda je mám všechny na očích a mohu je tak pořád kontrolovat. Jediní dva otužilci, co jsou ve venkovní králikárně jsou Zakouškovi synové Obi a Albi. Jelikož se kluci narodili u kamarádky venku, rozhodla jsem se u nás také přemístit ven. Klukům to vyhovuje a jsou stejně rozmazlovaní jako morčátka doma. Kdykoli mě slyší otevírat branku, už stojí u pletiva a hlasitě mě vítají :)

Bydlíme v bytě na vesnici. Máme tudíž k dispozici naši menší zahrádku a potém velkou zahradu u rodičů. Tam morčátka v létě vozíme na pastvu. Loňské léto byla morčátka pod vrchními díly od klece. Letos plánuji bytelnější a větší ohrádku, aby měla více prostoru.

Doma bydlí morčátka v plastových boxech, nikoli v klecích s mřížemi. Lépe se nám na ně takto kouká a oni lépe vidí na nás :) Máme pro ně dva velké morčecí paneláky. Ty tvoří 2 korpusy skříní Pax z Ikei. Do nich máme zakoupené plastové boxy o velikosti 100cm x 50cm a cca 50cm x 50cm také z Ikei. Malé boxy slouží jako přechodé ubikace pro kluky, co nesnesou už svého kamaráda nebo jako karanténní ubikace. Ve velkých boxech chováme všechna ostatní morčátka. V jednom velkém boxu máme vždy nejvíce 3 dospělé samičky nebo 2 samičky s miminky. Někteří kluci bydlí společně s kamarádem (Legouš a Zakouš, Indy a Robin, Gery a Simon, Picaso a Qaid a Chocapic). Ti mají pro sebe také velký box. Někteří pánové si užívají dokonce i celý box pro sebe - např. Ricky. Proč být troškaři, pokud je místo, proč ne :)