Drobečková navigace

Úvod > O nás a našich morčatech

 

O nás a našich morčatech 

 

První morčátko se k nám dostalo spíše náhodou - sháněli jsme samečka pro morčecí slečnu naší kamarádky. Ale jak se to tak stává, přišel nám "pod ruku" dlouhosrstý šeltie Zakoušek a my se do něj úplně zamilovali...a tak zůstal u nás. No a aby Zakoušek nebyl sám, pořídili jsme mu kamaráda Legouška a už se to rozjelo :) A právě proto, že Zakoušek byl naším prvním, rozhodli jsme se na jeho počest pojmenovat celou naší chovatelskou stanici - on za "to" všechno totiž může :-)Jelikož Zak opravdu splnil mužské povinnosti, narodili se mu 4 potomci, ze ktrých jsme si domů vzali 2 z nich - prostě jsme neodolali :)

Různě po internetu jsme narazili na plemeno US Teddy a rozhodli jsme se si jednoho samečka také koupit, ale tak moc nás okouzlil, že dále přibyl ještě jeden US Teddy sameček a k němu samička - a tím máme základ našeho chovu. Přibývali další a další jedinci - ať už do chovu či jako srdcovky. Trošku jsme se rozrostli, ale prozatím bychom rádi zůstali menší "domácí obývákovou" chovatelskou stanicí.

Líbí se mi několik barevných kombinací. Vzhledem k tomu, že ale nejsme nafukovací, musela jsem udělat výběr a rozhodnout se jenom pro nějaké varianta. Nejvíce mě nadchla čokoládová barva. A jelikož čokoládových a čoko-bílých morčátek u nás je velmi málo, rozhodla jsem se právě pro tuto kombinaci. Do toho všeho bych chtěla začlenit krásný teddíkovský kožíšek :) Budu se snažit odchovávat morčátka hezká v typu, s kvalitní a tvrdou srstí a především zdravá. Zdraví a spokojenost našich svěřenců je pro nás na prvním místě.